Koniec trénerské éry Adriana Guľu v DAC 1904 Dunajská Streda

Dunajská Streda sa dnes oficiálne rozlúčila so svojím hlavným trénerom, Adrianom Guľom, a jeho tímom. Futbalový klub DAC 1904 ukončil zmluvu s trénerom, ktorý ukončil svoje pôsobenie na lavičke po sérii 61 súťažných stretnutí.

Guľa – vydržal v DAC viac ako rok

Adrian Guľa sa ujal vedenia žlto-modrých v júni minulého roka. Počas svojho pôsobenia viedol mužstvo DAC 1904 Dunajská Streda v 61 súťažných zápasoch, z toho 46 v Niké lige, 8 v Európskej lige a 7 v Slovnaft Cupe.

Kompletné zmeny u trénerov v DAC 1904 Dunajská Streda

S Adrianom Guľom okamžite končia v klube aj asistent trénera Ladislav Kubalík a kondičný tréner Martin Kojnok. Klub sa všetkým trom ďakuje za spoluprácu a praje im úspešnú kariéru ďalej.

Guľova manažérska kariéra

Predtým, než nastúpil do DAC Dunajská Streda, Guľa pôsobil v niekoľkých kluboch a reprezentačných tímoch. Medzi rokmi 2009 až 2013 bol v AS Trenčín, nasledovalo pôsobenie v Žiline (2013-2018), v reprezentácii U21 Slovenska (2018-2019), Viktoria Plzeň (2020-2021), Wisła Kraków (2021-2022) a nakoniec DAC Dunajská Streda.

V DAC 1904 Dunajská Streda sa hľadá nový tréner

Klub momentálne hľadá nového kormidelníka a jeho meno by malo byť oznámené v najbližšom čase.

Trénerské zmeny v Niké lige

Tento ročník Niké ligy je plný zmen na trénerských postoch. V pondelok Vladimír Cifranič ukončil svoje pôsobenie u Zlatých Moraviec a nahradil ho Michal Hipp. V októbri Banská Bystrica ukončila spoluprácu s kormidelníkom Michalom Ščasným a nováčik z Košíc sa rozlúčil s Antonom Šoltisom. Ondřej Smetana z Čiech nastúpil do Ružomberka, aby zaplnil miesto po Petrovi Struhárovi. Ten bol následne angažovaný MFK Zemplín Michalovce namiesto Mareka Petruša.

Adriana Guľa DAC 1904 Dunajská Streda
Adriana Guľa DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri aj

Kanalizácia - ilustračné foto Zdroj: Pixabay

Taraba: Investície do vodovodov a kanalizácií sú dôležité pre rozvoj samospráv

V Bratislave na medzinárodnej konferencii ITAPA, ktorá sa zameriava na digitalizáciu, inovácie a moderné technológie, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *