Jedinečná výstava lietadiel v Balneologickom múzeu v Piešťanoch

V Balneologickom múzeu v Piešťanoch môžete navštíviť výstavu unikátnych modelov lietadiel, ktoré používali slovenskí letci počas 2. svetovej vojny. Táto tematická výstava poskytuje prehľad o leteckej technike, ktorá bola použitá všade, kde sa slovenskí piloti zúčastnili bojov – od východného frontu až po letecké bitky západnej Európy.

História letectva na území Slovenska

Prehliadka zahŕňa aj históriu letectva na území Slovenska od jeho vzniku v roku 1939, cez vojnu s Maďarskom, napadnutie Poľska, ťaženie proti ZSSR, leteckú obranu pred spojeneckými náletmi, až po obdobie SNP a obnovenie Československa v roku 1945.

Obdivujte 170 modelov lietadiel a oveľa viac

Výstava ponúka takmer 170 detailne vypracovaných modelov lietadiel, ktoré sú verné historickým prameňom a fotografiám. Medzi hlavnými atrakciami je letecký hangár z letiska Tri Duby alebo palubná doska lietadla Messerschmitt Bf 109.

Autentické dobové artefakty

Súčasťou výstavy je aj 70 autentických dobových artefaktov vrátane trosiek z lietadiel, leteckých kukiel, kyslíkovej nádrže, listov z vrtúľ lietadla Aero a kombinézy pilotov Luftwaffe.

Hlasujte za najkrajší model lietadla

Návštevníci majú možnosť hlasovať za najkrajší model lietadla. Všetky hlasy budú zaradené do losovania o vecnú cenu – stavebnicu modelu lietadla od firmy Eduard.

Praktické informácie

Výstava je otvorená vo výstavných priestoroch Balneologického múzea Imricha Wintera v pracovných dňoch od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00, v nedeľu potom od 13.00 do 17.00. Môžete ju navštíviť až do 26. novembra 2023.

Výstava lietadiel v Balneologickom múzeu v Piešťanoch. Zdroj: Balneologické múzeum
Výstava lietadiel v Balneologickom múzeu v Piešťanoch. Zdroj: Balneologické múzeum

Pozri aj

Gastro Vianoce, Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera, Piešťany Autor: Vladimír Miček

Gastro Vianoce v Piešťanoch: Hotelová Akadémia Ľudovíta Wintera otvára svoje dvere

Už počas prvých decembrových dní (5. a 6. decembra) sa v priestoroch Hotelovej akadémie Ľudovíta …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *