Polícia - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček
Polícia - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček

Intenzívne kontroly na cestách Trnavského kraja priniesli výsledky

V uplynulom týždni sa policajti v Trnavskom kraji intenzívne venovali kontrolám na cestách. Ich práca vyústila v zvýšený počet dychových skúšok, konkrétne 3272, čo predstavuje nárast o 81 testov v porovnaní s predchádzajúcim týždňom.

Pozitívne dychové skúšky klesli, no stále sú problémom

Z celkového počtu vykonaných dychových skúšok bolo 15 pozitívnych, čo je o 6 menej než v predchádzajúcom týždni. Z týchto prípadov malo v krvi alkohol šesť vodičov a deväť cyklistov. Alarmujúce je, že štyria vodiči nafúkali nad 1 promile alkoholu, čo môže viesť až k ročnému väzeniu.

Dopravné nehody: Stagnácia a mierny nárast ľahkých zranení

Počas 49. týždňa zaznamenali policajti 53 škodových udalostí, čo je o jednu menej ako týždeň predtým, a 25 dopravných nehôd, čo je rovnaký počet ako v predchádzajúcom týždni. V uplynulom týždni nedošlo k žiadnej dopravnej nehode s fatálnymi následkami. Zranení však nechýbali – nikto neutrpel ťažké zranenie, no počet ľahkých zranení stúpol o desať prípadov na celkových 18. Pri štyroch dopravných nehodách bol zainteresovaný alkohol, čo je o štyri prípady viac než v minulom týždni.

Alkohol za volantom stále ohrozuje bezpečnosť

Výsledky kontrol jasne ukazujú, že alkohol za volantom je stále vážnym problémom na našich cestách. Polícia pokračuje v prísnom dohľade a vyzýva vodičov, aby rešpektovali pravidlá a prispievali tak k väčšej bezpečnosti na cestách.

Ilustračné foto Zdroj: Polícia SR
Ilustračné foto Zdroj: Polícia SR

O Redakcia

Pozri aj

Májový kvet, Trnava Zdroj:: Martin Hesko/Mesto Trnava

Objavte krásy Májového kvetu v Trnave

Trnava opäť ožije najkrajším obdobím pre milovníkov kvetov. Už po roku sa v srdci mesta …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *