Rekonštrukcia mostu - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček
Rekonštrukcia mostu - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček

Hrozí, že pri Šoporni uzavrú mostné provizórium kvôli kamiónom

Počas rekonštrukcie mosta M2255 cez potok Jarčie v obci Šoporňa na ceste II/573 bolo vybudované dočasné mostné provizórium. To prevádza premávku povedľa pôvodného mostného objektu.

Doprava je vedená striedavo jednosmerne riadená prenosnou svetelnou signalizáciou. Je určená pre osobné automobily a autobusy, kvôli zamedzeniu ekonomických a časových nákladov. „Mostné provizórium nie je dimenzované pre nákladnú dopravu nad 12 ton. Doprava pre tieto vozidlá je vedená po obchádzkovej trase na cestách I., II. triedy a rýchlostnej ceste,“ informovala Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

Napriek dopravnému značeniu sa ťažká nákladná doprava stále na premostení vyskytuje a poškodzuje vybudované premostenie, rovnako ako cestu pred a za mostom. „Pokiaľ sa nákladná doprava nad 12 ton bude na premostení aj naďalej objavovať, budeme nútení z bezpečnostných dôvodov premostenie úplne uzavrieť až do ukončenia rekonštrukčných prác. Vyzývame preto vodičov, aby rešpektovali dopravné značenie a používali obchádzkové trasy im určené,“ doplnila krajská správa.

Rekonštrukcia mostu - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček
Rekonštrukcia mostu – ilustračné foto Autor: Vladimír Miček

Polícia nemôže hliadkovať na tomto úseku nonstop. Samozrejme je súčinná pri monitorovaní rekonštruovaného mosta. Polícia maximálne využíva svoje kapacity na kontrolu dodržiavania hmotnostných limitov nákladných áut na mostnom provizóriu. No v prvom rade je nezodpovedné, že vodiči áut nad 12 ton svojvoľne porušujú predpisy. Neriadia sa značením, ktoré ich navedie na obchádzku im určenú. Tým ohrozujú seba i ostatných účastníkov cestnej premávky,“ uviedla Správa a údržba ciest TTSK.

O Redakcia

Pozri aj

Nešťastie na cestách: Stret s autom skončil pre vodiča s fatálnym koncom. Zdroj: Polícia SR

Nešťastie na cestách: Stret s autom skončil pre vodiča s fatálnym koncom

V okrese Galanta sa odohrala tragická dopravná nehoda, pri ktorej prišiel o život starší vodič. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *