Hotel Slovan, Piešťany Zdroj: zpiestan.sk
Hotel Slovan, Piešťany Zdroj: zpiestan.sk

Hotel Slovan – v Piešťanoch sa bude diskutovať o jeho obnove

Hotel Slovan, ikona mesta Piešťany, je dlhodobou témou, ktorá vyvoláva oživené diskusie medzi miestnymi obyvateľmi.

Občianske združenie Piešťanská rozvojová iniciatíva, v spolupráci s mestom Piešťany, sa rozhodlo tejto téme venovať podujatie s názvom Workshop Hotel Slovan.

Tento workshop sa uskutoční v stredu, 4. októbra 2023 v kine FONTÁNA Piešťany. Plánovaný čas konania je od 13.00 do 16.00 h. Sprievodnou témou bude hľadanie možností obnovy tohto historického hotela.

Cieľom podujatia je spojiť ľudí a inštitúcie, ktoré majú záujem o budúcnosť tohto národného kultúrneho pokladu,” hovorí Petr Veverka, jeden z organizátorov podujatia. “Veríme, že týmto workshopom pripravíme východisko k možnostiam obnovy hotela Slovan. A že 910. výročie prvej písomnej zmienky o Piešťanoch, ktoré si pripomíname tento rok, sa stane významným štartom nielen k obnove tejto historickej pamiatky, ale aj k posilneniu vzťahov medzi Mestom Piešťany a SLK Piešťany.

Podujatie je otvorené pre širokú verejnosť a vstup je voľný. Organizátori dúfajú, že tento workshop prispeje k hľadaniu efektívnych riešení pre obnovu hotela Slovan, ktorý je dôležitou súčasťou mestskej kultúrnej a historickej identity.

Hotel Slovan, Piešťany Zdroj: zpiestan.sk
Hotel Slovan, Piešťany Zdroj: zpiestan.sk

O Redakcia

Pozri aj

Viktoria Regia, Piešťany Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

Rezort Piešťany avizuje rok plný podujatí

Piešťanský región je už roky známy bohatým kalendárom rôznych akcií, mesto a okolie ich ponúka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *