Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Horúce dni a šoférovanie, nepreceňujte svoje schopnosti

Polícia o rizikách šoférovania počas horúcich dní: Vysoké letné teploty, aké teraz sužujú Slovensko nepriaznivo vplývajú aj na organizmus vodiča.

V lete sa vydávame na dlhšie cesty za odpočinkom, kedy ako vodič mnohokrát neberieme ohľad na únavu a snažíme sa čo najrýchlejšie dopraviť do cieľa.

Polícia o rizikách šoférovania počas horúcich dní

Netreba zabúdať na dostatočný oddych pred cestou, pravidelné prestávky, pitný režim a klimatizáciu vo vozidle si nastaviť maximálne s rozdielom 7 stupňov oproti teplote okolia.

Počas letného obdobia, kedy je spravidla priaznivejšie počasie, vodiči častejšie porušujú maximálne povolené rýchlosti.

Neriskujte a berte ohľad aj na ostatných účastníkov cestnej premávky, ktorí nepredvídajú, že vy porušujete dopravné predpisy nedodržaním maximálnej povolenej rýchlosti. Rešpektovaním maximálne povolených rýchlostí znížite následky prípadnej dopravnej nehody alebo škodovej udalosti.

Myslite na to, že na dlhé cesty je dôležité mať pohodlné oblečenie a aj vhodnú obuv. Nosiť počas šoférovania obľúbené „žabky“ nie je zakázané, ale takáto nespevnená obuv vám môže narobiť vážne problémy. Počas jazdy vám môže z nohy skĺznuť a ľahšie môžete stratiť kontrolu nad vozidlom.

Ak už šťastne dorazíte do cieľa svojej cesty, skontrolujte si pred opustením a uzamknutím vozidla, či ste tam nezabudli náhodou svoje dieťa, prípadne domáceho miláčika. V týchto horúčavách to môže mať pre nich smrteľné následky.

zdroj: Polícia SR

O Policajne spravy

Pozri aj

Deň svätého Valentína – Deň zaľúbených

Deň svätého Valentína 14. február, známy aj ako Deň zaľúbených, je pomocou pre plachých zaľúbencov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *