Warning: Undefined array key "password_protect_username" in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/plugins/modula-password-protect/includes/class-modula-password-protect-module.php on line 227
Hlohovský most Autor: Vladimír Miček
Hlohovský most Autor: Vladimír Miček

Hlohovský most je rozsvietený 299 ledkami

Most Hlohovec má po komplexnej rekonštrukcii za sebou ďalší krok. Odteraz bude most aj osvetlený 299 letkami. Jedným z dôvodov je bezpečnosť, druhým nepochybne atraktívnym aj estetický výzor mosta.

Ide o jednu z najväčších infraštruktúrnych investícií Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) za ostatných 5 rokov. Urobili sme pred začatím rekonštrukcie síce nepopulárne rozhodnutie na ten čas, ale veľmi potrebné A z môjho pohľadu aj odvážne rozhodnutie. Stalo sa tak totiž počas vtedajšieho volebného roka, no dovolím si tvrdiť, že keby sme k tomuto nepristúpili, možno by dnes zvyšky mosta ležali na dne rieky,“ začal predseda TTSK Jozef Viskupič.

Komplexná rekonštrukcia mosta si vyžadovala dôslednú a kvalitnú prípravu náročnú logistiku ako aj koordináciu mnohých subjektov. „Od uzatvorenia mosta uplynulo presne 541 dní a po neľahkom období náš najdlhší most opäť plnohodnotne prepája oba brehy Váhu. Jeho význam vzrástol aj vďaka rozšíreniu a novým cyklochodníkom, čím ponúkame zelenú alternatívu pri dochádzaní za prácou či školou alebo pri používaní mosta. Ďalšou novinkou je iluminácia, teda osvetlenie, čo spraví z mosta výrazný mestotvorný prvok. A to bol aj náš zámer,“ doplnil predseda TTSK.

Náklady na výstavbu mosta predstavujú 5 a pol milióna z toho eurofondy a štátny rozpočet tvoria sumu vo výške 5,3 milióna eur. „Doteraz sme preplatili 2,6 milióna a ďalšie žiadosti o platbu čoskoro preplatíme. Termín ukončenia projektu bol v polovici júna tohto roku. Sme na začiatku augusta a bodaj by sme mali všetky projekty, ktoré meškajú len takýto krátky čas vrátane investičnej prípravy a všetkých povolení,“ informoval generálny riaditeľ sekcie IROP na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Albert Németh.

O Redakcia

Pozri aj

Pamätná tabuľka sa vrátila na Hlohovský zámok. Zdroj: Mesto Hlohovec

Návrat pamätnej tabuľky na Hlohovský zámok

Po viac ako dvoch dekádach sa do kaplnky na hlohovskom zámku vrátila dôležitá súčasť jej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *