Ilustračné foto Zdroj: Mesto Hlohovec
Ilustračné foto Zdroj: Mesto Hlohovec

Hlohovec nebude tolerovať násilie medzi mladistvými

Mesto Hlohovec reagovalo na násilné konanie medzi mladistvými, ktoré sa opakuje z predchádzajúceho obdobia, ale s inými účastníkmi agresívneho správania.

Na stretnutí vedenia mesta na Mestskom úrade v Hlohovci 21. a 22. 8. 2023 so zástupcami Obvodného oddelenia policajného zboru Hlohovec, Mestskej polície, zástupkyne Sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately pracoviska v Hlohovci sa riešili otázky aktuálneho stavu vyšetrovania a definovanie preventívnych opatrení na predchádzanie podobných incidentov.

„V dotknutých lokalitách, kde sa zdržujú maloleté a mladistvé osoby boli posilnené hliadky vo výkone služby štátnej aj mestskej polície a vykonávané kontrolné činnosti,“ uviedlo mesto.

V súčasnosti sa tiež vyhodnocuje situácia a prijímajú sa adekvátne opatrenia na odstránenie nežiadúceho stavu. Opatrenia sa realizujú spoločne s nasadením síl a prostriedkov Odboru kriminálnej polície, OO PZ Hlohovec, MsP Hlohovec a Sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately.

„Jeden z kľúčových krokov je aj nastavenie preventívnych opatrení. Plánované sú prednášky v rámci prevencie kriminality na všetkých základných školách v Hlohovci, nakoľko aktéri pouličných bitiek sú žiakmi aj základných škôl na území mesta,“ informovalo mesto.

Na školách pôsobia inkluzívne tímy, súčasťou ktorých sú psychológovia a sociálni pedagógovia. „Za páchanie trestnej činnosti bude každý účastník násilného konania niesť zodpovednosť,“ upozornilo mesto.

Ilustračné foto Zdroj: Mesto Hlohovec
Ilustračné foto Zdroj: Mesto Hlohovec

O Redakcia

Pozri aj

Pamätná tabuľka sa vrátila na Hlohovský zámok. Zdroj: Mesto Hlohovec

Návrat pamätnej tabuľky na Hlohovský zámok

Po viac ako dvoch dekádach sa do kaplnky na hlohovskom zámku vrátila dôležitá súčasť jej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *