Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Hasiči: Požiar medzi Stupavou a Zohorom

V pondelok 17.júla 2023 pred 14-tou hodinou boli hasiči vyslaní Operačným strediskom Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Bratislave, k požiaru v katastrálnom území Stupava na Záhorí.

Horelo v lokalite Bindrov sad, pri železničnom priecestí medzi Stupavou a obcou Zohor.  

Požiarom bola zasiahnutá plocha 500m x 500m

Požiarom bola zasiahnutá plocha celkovo 500 x 500 metrov. Rozsiahly požiar zasahoval aj do katastra obce Zohor. „Naša jednotka dorazila na miesto udalosti ako prvá, pričom bolo zistené, že sa jedná o požiar trávnatého a krovinatého porastu, väčšieho rozsahu. Na miesto boli vyžiadané ďalšie posilové jednotky. Naša jednotka na mieste zabezpečila vytvorenie vodného zdroja s vozidlom CAS15 Iveco Daily a vykonávala aj hasebné a likvidačné práce,“ informujú o udalosti Hasiči Stupava.

Zasahovali aj DHZ obcí Záhoria

Na mieste udalosti zasahovali profesionálne a dobrovoľné jednotky z celého bratislavského kraja, a to príslušníci HaZZ z Bratislavy a Malaciek, členovia Dobrovoľných hasičských zborov (DHZ) obci Zohor, Gajary, Vysoká pri Morave, Lozorno, Pernek, Plavecký Štvrtok, Láb, Záhorská Ves, Bratislava – Záhorská Bystrica, Ružinov, Rusovce, Devínska Nová Ves.

zdroj: Hasiči Stupava

O Spravy HaZZ

Pozri aj

Krádež šperkov za viac ako 27-tisíc eur v Stupave

Krádež šperkov na Záhorí: Za posledné tri dni (17.02.2024 – 19.02.2024) zaznamenala polícia na území …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *