Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Hádzaná: Záhoráci zvládli domáci duel s Modrou

Hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky po výhre v Martine dokázali naplno bodovať aj na domácej palubovke v Stupave s Modrou.

Po deviatich kolách Niké Handball extraligy majú z ôsmich duelov na svojom konte už 11 bodov, čo je o bod viac ako za celú základnú čas v uplynulej sezóne.

HC Záhoráci Stupava/Malacky – HáO TJ Slovan Modra

37:32 (16:16)

Zostava a góly HC Záhoráci Stupava/Malacky:  Rybár, Maslić – Frýbert, T. Baláž, Burnazović 3, Valachovič 1, Vasović 4/1, Tóth, Žunić 3, Kovács 8, Konečný 5, Prevaj 1, Kurka 3, Blašković 4, Grich 4, T. Ferenčík 1, tréner Bojan Ćirić, vedúci mužstva Branko Grich.

Záhoráci zvládli domáci duel s Modrou foto zo zápasu Lucia Obžerová

Priebeh zápasu

Zápas začali obe mužstvá nervózne, s množstvom chýb a vylúčení, keď už v 7. minúte rozhodcovia udelili štyri dvojminútové tresty, po dva na oboch stranách. Lepšie sa tomu prispôsobili hostia a po vyrovnanom priebehu štyrmi gólmi v sérii odskočili v 11. minúte na vedenie 8:4. To donútilo zobrať si oddychový čas domáceho trénera Bojana Ćirića. Ten jeho tímu pomohol a za necelé štyri minúty bolo vyrovnané, na čo pre zmenu reagoval hosťujúci tréner Miroslav Ochaba. Od tohto momentu boli síce až do samého záveru prvej časti vo vedení hostia, ale ani raz nie viac ako o dva góly. Hostia sa 5 sekúnd pred polčasovou sirénou dostal ido vedenia, ale Žunić stihol ešte do prestávky z polovice ihriska vyrovnať na 16:16.

Záhoráci zvládli domáci duel s Modrou foto zo zápasu Lucia Obžerová

Záhorákom vyšiel veľmi dobre úvod druhej časti. Divákov potešila hneď prvá akcia v podaní dvojice Valachovič-Prevaj, ktorá skončila gólom a naštartovala domácich, ktorý sa rýchlo dostali do vedenia o tri góly. V nasledujúcich minútach sa bojovalo o každý gól a domáci si udržiavali tesný náskok. Záhoráci však postupne dokázali čoraz viac využívať chyby Modry a navýšili náskok v polovici druhej časti na päť gólov. Hostia sa však nevzdali, pridali sa chyby aj na strane domácich a 8 minút pred koncom viedli Záhoráci iba o jediný gól 30:29. Potom sa však presadil Grich, následne aj Blašković a Kovács a v 54. minúte sa dostali Záhoráci do komfortného vedenia o štyri góly. Keď k tomu pridal niekoľko dobrých zákrokov Rybár, domáci si už vedenie nenechali ujsť a po výsledku 37:32 si pripísali dôležité dva body.

Záhoráci zvládli domáci duel s Modrou foto zo zápasu Lucia Obžerová

O Vladimír Miček

Pozri aj

Stretnutie s históriou: Spravodajské útvary pohraničnej stráže

Pokračujú prednášky z cyklu Stretnutie s históriou v Malackách. V utorok 12. marca 2024 na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *