Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Hádzaná: V piatok začína chlapčenský turnaj Mizuno Cup

V halách v Stupave, Malackách ale aj v Záhorskej Bystrici sa tento a budúci augustové víkendy uskutočnia medzinárodné hádzanárske mládežnícke turnaje.

Mizuno Cupchlapci

Chlapci budú hrať na Mizuno Cupe a dievčatá sa predstavia na Stupava Cupe. Počas dvoch predĺžených víkendov si na turnajoch zmerajú sily mládežníci od najmladších kategórií až po starší dorast. Oba sú naplánované na druhú polovicu augusta a už teraz je prihlásená viac ako polstovka tímov zo štyroch krajín.

„Turnaj organizujeme po nútenej prestávke, ktorú si vyžiadali protipandemické opatrenia. Už sa však teraz tešíme, keď naše haly opäť ožijú hádzanou. Aktuálne prihlášky naznačujú, že príde k pestrej konfrontácii hádzanárskych škôl z viacerých krajín. Už teraz nás potešil počet prihlásených tímov, ale radi privítame aj ďalšie kluby. Veríme, že do uzávierky prihlášok pribudne ešte niekoľko zaujímavých tímov,“ informoval za organizátorov Rudolf Draškovič.

Chlapčenský turnaj Mizuno Cup nadväzuje na predchádzajúcich osem ročníkov Zorno Cupu. Hrať sa bude v termíne od 18. do 20. augusta 2023 v piatich kategóriách – B10, B12, B14, B16 a B18. Aktuálne majú usporiadatelia prihlásených viac ako 20 mužstiev. Okrem slovenských klubov už svoje tímy prihlásili aj české a moravské hádzanárske kluby z Karvinej, Frýdku-Místku, Kopřivnice, atď., nechýba ani maďarský zástupca.

Stupava Cup – dievčatá

Dievčenský Stupava Cup, ktorý má na programe 6. ročník, je plánovaný na posledný augustový víkend (25. – 27. 8. 2023). Súboje sa budú odohrávať v kategóriách G10, G12, G14, G16 a G19. Aktuálne je prihlásených viac ako 30 družstiev, z ktorých je viac ako polovica zo zahraničia. Najvýraznejšie je zastúpená Česká republika, ktorú budú reprezentovať kluby z Olomouca, Příbramu, Plzne a Havlíčkovho Brodu a na turnaji sa zúčastní aj rakúsky Wiener Neustadt.

O Redakcia

Pozri aj

Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera, Piešťany Autor: Vladimír Miček

V Malackách sa zavádzajú nové pravidlá pre letné terasy

Letné terasy v Malackách: Samospráva pri vlaňajšej kontrole zistila, že niektorí prevádzkovatelia si terasy rozložili …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *