Nemocnica AGEL Skalica napreduje v projekte plánu obnovy. Zdroj: AGEL
Nemocnica AGEL Skalica napreduje v projekte plánu obnovy. Zdroj: AGEL

FOTO: Nemocnica AGEL Skalica napreduje v projekte plánu obnovy

Nový lôžkový pavilón Nemocnice AGEL Skalica, kde pacient dostane komplexnú starostlivosť na jednom mieste je jedným z projektov, ktorý bol schválený z výzvy na financovanie veľkých investičných projektov na podporu výstavby a rekonštrukcie nemocníc z Plánu obnovy a odolnosti v celkovej hodnote 118,142 milióna eur s DPH vrátane spolufinancovania. V rámci nemocníc AGEL ide aj o nemocnice v mestách Levice a Zvolen.

Nemocnica Skalica je o krok bližšie k spusteniu stavebných prác, ktoré po dokončení pacientovi prinesú zvýšenie kvality zdravotníckych služieb na úrovni 3. tisícročia. „Z pohľadu spoločnosti AGEL ide o strategické, rozvojové projekty, do majetku príslušných krajov, ktoré svojím objemom, rozsahom a kvalitou znamenajú významný posun v rozvoji moderného zdravotníctva na Slovensku, čo má šancu pocítiť predovšetkým samotný pacient a zdravotnícky personál v danom regióne,“ vysvetlil predseda predstavenstva AGEL Michal Pišoja.

Všetky nemocnice sú schopné splniť prvý míľnik v Pláne obnovy a odolnosti SK, a to mať podpísanú zmluvu so zhotoviteľom stavebných prác do konca prvého kvartálu roku 2024. Naviac, sú pripravené v predstihu začať stavebné práce, aby pacient mohol využívať nové moderné priestory v nemocniciach čo najskôr,“ doplnil výkonný riaditeľ spoločnosti AGEL SK Tomáš Lučkai, ktorý v rámci skupiny riadi projektový team spoločnosti.

Súkromné investície našej spoločnosti do projektových príprav od roku 2021 znamenajú náš náskok, ktorý si cez možné riziká procesov obstarávaní či kontrol poctivo strážime a veľmi si ho vážime i napriek tomu, že ho nepreceňujeme. Fakultná nemocnica AGEL Skalica očakáva predkladanie ponúk v rámci verejného obstarávania už v polovici októbra 2023,“ dodal riaditeľ Tomáš Lučkai k aktuálnemu stavu projektov.

Nemocnica AGEL Skalica napreduje v projekte plánu obnovy. Zdroj: AGEL
Nemocnica AGEL Skalica napreduje v projekte plánu obnovy. Zdroj: AGEL

AGEL Skalica bude ašpirovať na jednotku v regióne

Fakultná nemocnica AGEL Skalica, ktorá sa stala súčasťou portfólia AGEL len v decembri 2020, by na základe schválenej žiadosti mala výrazne postúpiť v kvalite poskytovaných služieb a ašpirovať na jednotku v regióne. Či už v celkovom manažmente pacienta, jeho komforte pri príchode, pobyte v nemocnici, ako aj pri pravidelných návštevách.

Z Plánu obnovy a odolnosti SK nemocnica pripravuje výstavbu nového, moderného lôžkového pavilónu internistických disciplín. Znamená to, že pacient dostane komplexnú starostlivosť na jednom mieste. Nový, štvorposchodový pavilón bude mať kapacitu 96 lôžok s logistickým usporiadaním v zmysle diagnostiky, hospitalizácie a liečby pacienta, najvyšší možný komfort v rámci prístrojového vybavenia, ale aj obsluhy, starostlivosti a prístupu zdravotníckeho personálu.

Súčasťou projektu je prepojenie nového pavilónu s hlavným pavilónom, čím vznikne moderná monobloková nemocnica 21. storočia.

Nemocnica AGEL Skalica napreduje v projekte plánu obnovy. Zdroj: AGEL
Nemocnica AGEL Skalica napreduje v projekte plánu obnovy. Zdroj: AGEL

O Tlacova sprava

Pozri aj

ZŠ Mallého Skalica zdroj: archív školy

Skalica podala žiadosť o dotáciu pre školu na takmer 1 milión eur

Mesto Skalica aktívne pracuje na zlepšení svojho environmentálneho odtlačku a v rámci toho podalo žiadosť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *