Exteriérové sedenie bude v Trnave po celý rok. Zdroj: Mesto Trnava
Exteriérové sedenie bude v Trnave po celý rok. Zdroj: Mesto Trnava

Exteriérové sedenie bude v Trnave po celý rok

Pravidlá prevádzky exteriérových sedení sa menia. Dňa 2. novembra 2023 mestské zastupiteľstvo v Trnave schválilo zmeny týkajúce sa povoľovania a prevádzkovania exteriérových sedení na mestských pozemkoch. Podniky budú mať možnosť prevádzkovať tieto sedenia aj mimo letnej sezóny, konkrétne od 16. novembra do konca februára nasledujúceho roka, a to za polovičnú sadzbu. To znamená, že budú platiť 10 centov za meter štvorcový na deň.

Výhody nových pravidiel

Tento krok mesta umožní prevádzkam, ktoré prejavili záujem o exteriérové sedenie aj mimo sezóny, uspokojiť potreby svojich zákazníkov. Prevádzky tiež nebudú musieť tieto sedenia na konci letnej sezóny demontovať a uskladňovať počas zimy.

História a budúcnosť exteriérových sedení v Trnave

V Trnave boli exteriérové sedenia povoľované už aj počas troch uplynulých zím, avšak vždy iba na daný rok. Bol to spôsob, ako mesto pomohlo prevádzkam počas protipandemických opatrení a neskôr v rámci snahy zmierniť ekonomické dopady krízy. Novými zmenami sa zaviedol pojem “mimosezónne obdobie”, ktoré bude platiť paušálne každý rok v danom termíne.

Podmienky a pravidlá mimosezónneho exteriérového sedenia

Mimosezónne exteriérové sedenie znamená dočasné rozšírenie odbytovej plochy zariadení reštauračného, kaviarenského, cukrárenského a pohostinského charakteru na mestských pozemkoch pri stálych prevádzkach. Toto sedenie môže byť umiestnené iba vo vyhradenom priestore určenom na letné exteriérové sedenie a platia preň rovnaké pravidlá. Nesmie byť opláštené ani prekryté, aby nevznikla pohľadová bariéra a aby celok pôsobil esteticky. Pri určovaní týchto podmienok Mesto Trnava vychádzalo z pripomienok Krajského pamiatkového úradu v Trnave.

Ako požiadať o mimosezónne exteriérové sedenie?

Záujemcovia o mimosezónne exteriérové sedenie môžu podať žiadosť osobne alebo e-mailom. Všetky potrebné informácie sú dostupné na webovej stránke mesta v sekcii Životné situácie – exteriérové sedenia.

Exteriérové sedenie bude v Trnave po celý rok. Zdroj: Mesto Trnava
Exteriérové sedenie bude v Trnave po celý rok. Zdroj: Mesto Trnava

O Redakcia

Pozri aj

Zdieľané mestské elektrobicykle sú pripravené na ďalšiu sezónu. Zdroj: Mesto Trnava

Elektrobicykle opäť oživia Trnavu: Štartuje nová sezóna bikesharingu

S príchodom prvého marcového pondelka, presnejšie 4. marca 2024, sa Trnava opäť rozžiari žltozelenými farbami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *