Hory odpadu zdroj: Enviropolícia Polícia SR

Enviropolícia rieši „hory“ plastu v Čiernom Brode

Enviropolícia v Čiernom Brode: Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie za prečin neoprávnené nakladanie s odpadmi.

Vyšetrovateľ enviropolície oddelenia Nitra odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality (NCODK) Prezídia Policajného zboru začal trestné stíhanie za prečin neoprávnené nakladanie s odpadmi. Informovala o tom Polícia SR.

4 000 m2 nelegálnej skládky

Zatiaľ neznámy páchateľ v období rokov 2014 až 2018, v katastrálnom území Zúgov v obci Čierny Brod, v okrese Galanta, uložil na pozemku vo vlastníctve Slovenskej republiky v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi plastový komunálny odpad. V dôsledku toho vznikla skládka o veľkosti 4 000 m2 zo zmesi podrvených plastov, rôznych plastových častí áut, pneumatík, veľkých plastových tašiek, gumených tesnení, plastových nádob, ako aj plastov z elektrospotrebičov.

Páchateľovi hrozí až 5 rokov natvrdo

Páchateľ neoprávnene nakladal s odpadom v rozsahu predbežne minimálne 26 600 eur. Presné náklady na odstránenie neoprávnene uloženého odpadu budú vyčíslené znaleckým dokazovaním. Páchateľovi v prípade preukázania viny, hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

„Polícia upozorňuje občanov a aj podnikateľskú verejnosť, že nakladanie s odpadmi je prísne regulované, nakoľko takýmto konaním dochádza k ohrozovaniu a poškodzovaniu environmentálnych a ekonomických záujmov spoločnosti,“ upozorňuje Polícia SR.

O Redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *