Ilustračné foto Zdroj: Polícia SR
Ilustračné foto Zdroj: Polícia SR

Drámu na D2 pri Moravskom Sv. Jáne ukončil až útek ženy z auta

Senický vyšetrovateľ obvinil 46-ročného Čecha zo zločinu lúpeže a prečinov obmedzovania osobnej slobody  a nebezpečného vyhrážania.

Incidentu na diaľnici D2 v smere do Českej republiky mala predchádzať partnerská hádka, ktorá mala trvať celú cestu až z okresu Komárno. „Agresívny muž mal svojej spolujazdkyni brániť ísť na WC a mal ju nútiť, pokračovať s ním, proti jej vôli, v jazde až do Českej republiky. Žena sa mala viackrát pokúsiť za jazdy vystúpiť z auta, v čom jej ale vždy zabránil. Zároveň sa jej mal niekoľko krát vyhrážať zabitím,“ uviedla policajná hovorkyňa Zlatica Antalová.

Na diaľnici D2 neďaleko obce Moravský Svätý Ján sa žene podarilo počas jazdy z auta vystúpiť a utiecť cez stredové zvodidlá až na druhú stranu diaľnice, kde si chcela privolať pomoc. „Muž odstavil auto na krajnici a rozbehol sa za ňou. Po tom, ako ju dobehol, ju mal zhodiť na zem a strhnúť kabelku s dokladmi a mobilom. Potom sa mal vrátiť do auta a pokračovať v jazde do Českej republiky. Napadnutej žene potom pomohli náhodní okoloidúci a pracovník Národnej diaľničnej polície,“ informovala Antalová.

Policajti podozrivého, po súhlase prokurátora, zadržali a po vykonaní potrebných úkonov obvinili z troch trestných činov. „Vyšetrovateľ zároveň podal podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Sudca sa s návrhom stotožnil a policajti ho eskortovali do výkonu väzby. V prípade dokázania viny mu môže hroziť trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov,“ doplnila policajná hovorkyňa.

O Redakcia

Pozri aj

Most z Moravského Sv. Jána do Hohenau je stále uzavretý

Hraničný priechod cez most Moravský Svätý Ján – Hohenau je uzavretý (12.1.2024) pre súvislý ľad …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *