Ilustračné foto Zdroj: KR PZ v TT
Ilustračné foto Zdroj: KR PZ v TT

Dramatický nárast nehôd a kolízií, dve sa skončili tragicky, v 6 asistoval alkohol

Podľa správy Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave policajti Trnavského kraja vykonali za minulý týždeň celkovo 3538 dychových skúšok, čo predstavuje nárast o 220 testov v porovnaní s predchádzajúcim týždňom.

Z nich bolo 35 s pozitívnym výsledkom, čo je o 8 viac ako týždeň predtým. V prípade 11 vodičov a 24 cyklistov boli testy pozitívne, čo je o jedného, respektíve siedmich viac v porovnaní s predchádzajúcim týždňom.

Ďalej bolo zaznamenaných sedem prípadov, kedy sa vodiči dopustili prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, čo predstavuje nárast o päť v porovnaní s predchádzajúcim týždňom.

Policajti na cestách v 41. týždni zaevidovali celkovo 74 škodových udalostí a 33 dopravných nehôd. To je o 34, respektíve šesť viac v porovnaní s týždňom predtým.

V minulom týždni v okresoch Trnava a Dunajská Streda došlo k dvom tragickým nehodám, pri ktorých dvoch chodcov utrpelo zranenia nezlučiteľné so životom. Dve osoby sa pri dopravných nehodách zranili ťažko a 13 osôb utrpelo ľahké zranenia. Pri šiestich nehodách bol zistený alkohol, čo je o štyri viac v porovnaní s predchádzajúcim týždňom.

Štatistiky dopravných kontrol a nehôd Zdroj: KR PZ Trnava
Štatistiky dopravných kontrol a nehôd Zdroj: KR PZ Trnava

O Redakcia

Pozri aj

Popolcová streda začiatok pôstu aj Valentín

Popolcová streda alebo škaredá streda v roku 2024 pripadá na 14. február Deň svätého Valentína …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *