Ilustračné foto Zdroj: Getty Image
Ilustračné foto Zdroj: Getty Image

Dráma v garáži: Ozbrojený recidivista vydesil občanov v Trnave

V trnavskom nákupnom centre sa odohrala dráma, keď ozbrojený recidivista z okresu Nitra terorizoval miestnych obyvateľov.

Trnavskí policajti zadržali a obvinili 48 ročného recidivistu z okresu Nitra, ktorý sa mal v poslednom období zdržiavať v okrese Galanta. Muž skončil vo vyšetrovacej väzbe v Ilave. Policajti reagovali a zadržali muža, ktorý sa násilím snažil ovplyvniť životy nevinných ľudí.

Výhražná situácia na parkovisku

Podozrivý muž zaútočil na ženu, ktorá sa práve chystala odísť zo zaparkovaného auta. S otvorenou zbraňou v ruke ju prinútil opustiť vozidlo a z miesta ujsť.

Matka a deti v ohrození

Len krátko po prvom incidente sa podozrivý opäť objavil v garáži nákupného centra, kde si vybral ďalšiu obeť – matku s dvomi malými deťmi. Zatiaľ čo vodička vychádzala z podzemných garáží, muž ju prinútil, aby ho odviezla do Serede. Počas jazdy jej ukradol peňaženku a použil jej platobnú kartu na štyri rôzne platby.

Efektívna práca polície

Kriminalisti z Trnavy sa okamžite pustili do práce a vďaka svedeckým výpovediam, analýze kamerových záznamov a operatívnej činnosti sa im podarilo podozrivého rýchlo identifikovať a zadržať. Zistilo sa, že pri obidvoch útokoch použil napodobeninu zbrane, ktorú si zrejme kúpil v miestnom hračkárstve.

Obvinenie a možný trest

Po dôkladnom vyšetrení bol muž obvinený zo zločinu vydierania a prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku. Vyšetrovateľ tiež inicioval jeho väzobné stíhanie, s čím sa trnavský sudca stotožnil. Podozrivému hrozí trest odňatia slobody až na desať rokov.

Bezpečnostné opatrenia a odporúčania

V súvislosti s týmto incidentom by mali byť občania ostražitejší a vždy by mali byť v pohotovosti, keď sú na verejných parkoviskách alebo v iných potenciálne rizikových oblastiach. Polícia tiež odporúča, aby ľudia neváhali okamžite kontaktovať políciu v prípade podozrivých alebo nebezpečných situácií.

Ilustračné foto Zdroj: Getty Image
Ilustračné foto Zdroj: Getty Image

O Redakcia

Pozri aj

FOTO: Čo by to bolo za leto bez miniTrnavy

MiniTrnava: Deti sa na dva týždne stanú občanmi vlastného minimesta. Deti vo veku 8 až …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *