Dopravný inšpektorát v Senici odporúča zrušenie priechodu pre chodcov

Zvýšenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky je hlavným cieľom plánovaného zrušenia priechodu na Štefánikovej ulici. Informovalo o tom mesto Senica.

V meste sa v blízkej dobe odstráni jeden z priechodov pre chodcov. Tento krok odporučil Dopravný inšpektorát v Senici s cieľom zaistiť vyššiu bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Konkrétne sa jedná o priechod na ceste číslo III/1149, ktorý sa nachádza pred lekárňou Centrum.

Priechod pre chodcov je nevyhovujúci

Dopravný inšpektorát vo svojom stanovisku uviedol, že daný priechod pre chodcov nevyhovuje premávkovým predpokladom na zriadenie. Vzhľadom na technické podmienky je jeho existencia na tomto mieste neprípustná.

Inšpektorát taktiež požaduje zrušenie napojenia pešej infraštruktúry na mieste pôvodného priechodu a vykonanie stavebných úprav, ktoré zabránia prechádzaniu chodcov mimo vyznačeného miesta.

Značenie priechodu pre chodcov sa odstráni

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), ako správca cesty, plánuje v priebehu budúceho týždňa odstrániť značenie priechodu pre chodcov. Mesto zároveň dočasne osadí kvetináče na miesto priechodu, čím zabráni prechádzaniu chodcov.

Tieto opatrenia sú nevyhnutné na zabezpečenie bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky. Je dôležité, aby sa obyvatelia mesta prispôsobili novej situácii a dodržiavali dopravné značenie,“ apeluje mesto Senica.

Priechod na Štefánikovej ulici zdroj: Mesto Senica
Priechod na Štefánikovej ulici zdroj: Mesto Senica

Pozri aj

Svetový deň odstránenia násilia voči ženám Zdroj: TTkraj.sk

Svetový deň odstránenia násilia voči ženám

Každoročne 25. novembra si pripomíname Svetový deň odstránenia násilia voči ženám. Tento deň nám pripomína, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *