Cyklotrasa "Zelená cesta" Zdroj: Mesto Piešťany
Cyklotrasa "Zelená cesta" Zdroj: Mesto Piešťany

Dodávateľ výstavby cyklotrasy “Zelená cesta” z Piešťan do Vrbového je známy

Spoločnosť OHLA ŽS, a.s., bude zodpovedná za výstavbu cyklotrasy “Zelená cesta”, vedúcej z Piešťan do Vrbového s prechodom cez Trebatice a Krakovany. Informovalo o tom mesto Piešťany.

Po päťmesačnom procese verejného obstarávania sme v októbri vyhlásili výsledky. Dodávateľom cyklotrasy sa stala spoločnosť, ktorej ponuka bola vybraná na základe najnižšej celkovej ceny v eurách vrátane DPH a splnenia všetkých kritérií a požiadaviek zadávateľa. Výška ponúknutej ceny bola 4.405.200,- eur s DPH,” uviedol Radoslav Mlynár, výkonný riaditeľ združenia “Zelená cesta”.

Projekt cyklotrasy bude financovaný zo štátnych zdrojov. Združenie obcí “Zelená cesta” podalo žiadosť na podporu v rámci výzvy Ministerstva dopravy a výstavby SR v septembri 2022. Výstavba bola následne schválená v rámci Plánu obnovy a odolnosti, ktorý podporuje výstavbu cyklotrás na celom Slovensku.

Na tlačovej konferencii na konci mája Ministerstvo dopravy a výstavby SR oznámilo, že projekt cyklotrasy medzi Piešťanmi a Vrbovým bol úspešný. Bol jedným z 25 projektov, ktoré získali finančnú podporu zo štátnych zdrojov.

Cyklotrasa "Zelená cesta" Zdroj: Mesto Piešťany
Cyklotrasa “Zelená cesta” Zdroj: Mesto Piešťany

Dňa 4. júla nám bolo doručené oznámenie o splnení podmienok na pridelenie financií z Plánu obnovy a odolnosti. Zo žiadosti podanej dňa 30. septembra 2022, kde sme požadovali 5.626.626,70 eura s DPH na výstavbu cyklotrasy “Zelená cesta”, nám bol pridelený finančný príspevok vo výške 4.854.150,42 eura s DPH,” dodal Mlynár.

Dátum začiatku výstavby cyklotrasy je ešte neznámy, keďže Združenie obcí “Zelená cesta” očakáva návrh a podpis zmluvy od ministerstva. Tá definuje podmienky čerpania pridelených financií.

O Redakcia

Pozri aj

Viktoria Regia, Piešťany Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

Rezort Piešťany avizuje rok plný podujatí

Piešťanský región je už roky známy bohatým kalendárom rôznych akcií, mesto a okolie ich ponúka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *