Dobrostretko 2023
Dobrostretko 2023

Dobrovoľnícke centrum pozýva na Dobrostretko

Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja po prvýkrát organizuje stretnutie dobrovoľníkov pod názvom Dobrostretko.

Dobrostretko sa uskutoční v Leháre

Stretnutie s angažovanými a aktívnymi občanmi Trnavského kraja sa uskutoční v trnavskom Leháre dňa 13. júna 2023. Hovoriť sa bude najmä o Týždni dobrovoľníctva. Ale aj iných dobrovoľníckych ponukách, vďaka ktorým si môžu ľudia s veľkým srdcom vyskúšať dobrovoľnícku prácu. Zároveň spoznať výnimočných ľudí a pomôcť tam, kde je to práve potrebné.

V máji Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja usporiadalo pod názvom Dobroraňajky stretnutie s organizáciami, ktorým záleží na rozvoji dobrovoľníctva v Trnavskom kraji. Dobrostretkom, ktoré sa uskutoční už 13. júna 2023, pokračuje v sérii neformálnych stretnutí. Na nich sa bude hovoriť o dobrovoľníctve, činnosti centra ako i o aktuálnych dobrovoľníckych ponukách.

Témou budú dobrovoľnícke ponuky

Práve dobrovoľnícke ponuky budú hlavnou témou Dobrostretka s ľuďmi ochotnými pomáhať a tráviť svoj čas zmysluplne. Hovoriť sa bude najmä o Týždni dobrovoľníctva, ktorý sa tento rok uskutoční v novom termíne – od 23. júna do 29. júna 2023 pod heslom ZAČNIME LETO DOBROM.

Ústrednou témou tohtoročnej kampane Týždeň dobrovoľníctva sú obyčajní ľudia, ktorí môžu ukázať svoju silu a moc vo svojom okolí niečo zmeniť a stať sa tak hrdinami vo svojej komunite. Lebo práve veľké zmeny načínajú malými činmi. Cieľom stretnutia s aktívnymi ako i potenciálnymi dobrovoľníkmi je preto dať im možnosť stať sa hrdinami vo svojej komunite a pomáhať prostredníctvom aktivít, ktoré centrum pripravilo spolu so svojimi partnerskými organizáciami pracujúcimi s dobrovoľníkmi.

Dobrostretko 2023
Dobrostretko 2023

Sú nimi napríklad záchrana hradu Dobrá Voda či Korlátko. Dobrovoľníci ďalej budú môcť rozdávať objatia zadarmo na podujatí Hug Day v Senici, vdýchnuť nový život starému oploteniu SOŠ strojníckej v Skalici, stretnúť sa s medzinárodnými dobrovoľníkmi a dozvedieť sa ako prepojiť dobrovoľníctvo s cestovaním či podať pomocnú ruku pri organizačnom zabezpečení Dňa rodiny v Piešťanoch, rozlúčke so školským rokom organizovanej pre deti ohrozené sociálnym vylúčením v Trnave, Letnom Barter Markete trnavskej Baterkárne alebo pri príprave amatérskych adrenalínových pretekov HECNI SA na Kunovskej priehrade.

Odprezentované budú aj ponuky zverejnené na oficiálnom webe dobrovoľníckeho centra (www.dobrovolnickecentrumtt.sk). Tie ponúkajú možnosť realizácie sa pre dobrú vec tým, ktorí chcú pomáhať aj mimo Týždňa dobrovoľníctva.

Účastníci sa dozvedia viac aj o ďalších aktivitách centra, o dobrovoľníctve ako takom či organizáciách pracujúcich s dobrovoľníkmi v rámci nášho kraja.

Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja teda pozýva všetkých, ktorí chcú svoj čas a schopnosti využiť pre dobrú vec. Podať pomocnú tým, ktorí to potrebujú na Dobrostretko do trnavského Lehára dňa 13.júna 2023.

Partnerom podujatia je Trnavský samosprávny kraj a Krajská inovačná rozvojová agentúra.

O Redakcia

Pozri aj

Popolcová streda začiatok pôstu aj Valentín

Popolcová streda alebo škaredá streda v roku 2024 pripadá na 14. február Deň svätého Valentína …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *