Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Dnes Jablkové hodovania v Bratislavskom kraji aj na Záhorí

V sobotu 7.10.2023 sa môžete tešiť na ‚jablkové radosti‘ a s nimi aj na jubilejný 15. ročník Jablkového hodovania v Bratislavskom kraji aj na Záhorí.

Táto šťavnatá kultúrno-kreatívna komunitná udalosť je zážitkom pre celé rodiny s deťmi, mladých aj starších, jednoducho pre všetkých milovníkov jabĺk, dobrej nálady a nenapodobiteľnej jesennej atmosféry.

Príďte si užiť túto výnimočnú atmosféru a ochutnať dobroty vo viacerých mestách, mestských častiach a obciach bratislavskej župy: Modra, Senec, Pezinok, Pezinok – Grinava, Limbach, Svätý Jur, Viničné, Bratislava – Rača, Bratislava – Rusovce, Bratislava – Devínska Nová Ves, Ivanka pri Dunaji, Nová Dedinku aj Stupava a Jablonové na Záhorí. 

Jablkové hodovanie v Stupave

„Tento rok sme sa premiérovo zapojili do obľúbeného podujatia Jablkové hodovanie. V sobotu 7. októbra vás tak u nás čaká naozaj pestrý program venovaný tomuto hádam najobľúbenejšiemu ovociu. Budeme sa učiť ťahať štrúdľu, piecť, ochutnávať, hrať sa, ale aj sa dozvedať o spracovaní ovocia. Všetky dôležité informácie nájdete v podujatí Jablkové hodovanie/Dni zelá 2023. No a keďže je to víkend, kedy bude v Stupave naozaj rušno, budeme pre vás otvorení aj v nedeľu na Dni zelá. Tešíme sa na vás,“ pozýva Ekocentrum Stupava.

Jablkové hodovanie v obci Jablonové

„V sobotu. od 14:00 Vás pohostia škôlkari, školáci a naši seniori všakovakými jabĺčkovými dobrotami, kto bude mať chuť na slané tak budú pečienky od našich hasičov a k tomu výborná dychovka. Pekárky v súťaži odmeníme zaujímavými cenami,“ pozýva Obec Jablonové.

Jablká v rôznych podobách

Pozvite svojich najbližších a príďte osláviť krásu jabĺk a radosti, ktoré jesenná sezóna prináša. Máte možnosť vyskúšať a oceniť tohtoročnú úrodu tejto výnimočnej potraviny v rôznych formách a podobách. Budete môcť ochutnať rôzne jablčné koláčiky, pochutiny, džemy a nápoje, preskúmať rozličné remeselné diela a výrobky, alebo si jednoducho vychutnať čerstvé jablko od slovenských pestovateľov.

zdroj: BSK

Pripravený je aj bohatý sprievodný program, ktorý zabezpečí skvelú zábavu od tých najmenších až po veľkých.

Zdroj: BSK a Obec Jablonové a Ekocentrum Stupava

O Angelika Mičeková

Pozri aj

Tip na výlet v BSK: Zo Stupavy cez Marianku na Peknú cestu

Na výlet zo začiatkom v Kaštieľskom parku v Stupave až na Peknú cestu v Bratislave, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *