Detský pumptrack v Trnave. Zdroj: Mesto Trnava
Detský pumptrack v Trnave. Zdroj: Mesto Trnava

Detský pumptrack v Trnave je otvorený

Detský pumptrack – menší okruh na ľavej strane areálu na Ulici Ludvika van Beethovena v Trnave –– je sprístupnený verejnosti.

Určený je primárne mladším deťom a začiatočníkom na kolesách a kolieskach. Čoskoro bude dokončený aj veľký okruh, kde budú môcť svoje zručnosť predviesť i skúsenejší jazdci. Na oboch častiach je však dôležité jazdiť bezpečne a ohľaduplne.

Trnavský pumptrack stojí na mieste niekdajšej bikrosovej dráhy. Tvorí ho množstvo klopených zákrut, vĺn a kopcov a je určený na jazdu na bicykli a korčuliach, skateboardisti určite ocenia tzv. bazén. Nevhodné sú bicykle s pomocnými kolesami, cestné a viacmiestne bicykle, plastové kolobežky či elektrokolobežky.

V blízkosti dráhy je umiestnená informačná tabuľa s prevádzkovým poriadkom a informáciami pre používateľov. Rodičov upozorňujeme, že deti vo veku do 12 rokov môžu na pumptracku jazdiť len pod dozorom dospelej osoby.

Jazdci sú povinní mať nasadenú prilbu, odporúčame aj ďalšie ochranné prostriedky (najmä rukavice a chrániče kolien, lakťov a chrbta).

Trnavský pumptrack sa rozkladá na ploche viac než šesťtisíc metrov štvorcových a je najväčší na Slovensku. Hodnota tejto investície je zhruba milión eur.

Detský pumptrack v Trnave. Zdroj: Mesto Trnava
Detský pumptrack v Trnave. Zdroj: Mesto Trnava

5 základných pravidiel bezpečnej jazdy

•             SMER JAZDY: Pumptrack je jednosmerný. Súčasná jazda viacerých osôb v ktorejkoľvek časti pumptracku je dovolená len v jednom smere.

•             VSTUP NA DRÁHU A ODCHOD: Vstúpiť na dráhu a začať jazdu, resp. jazdu ukončiť a opustiť dráhu je možné iba na presne určených a označených miestach.

•             ZAČIATOK JAZDY: Pred začiatkom svojej jazdy jasne upozornite všetky osoby, ktoré sa v tom čase nachádzajú na dráhe pumptracku alebo v jej tesnej blízkosti.

•             PREDBIEHANIE: Predbiehať iných jazdcov nie je povolené. Dodržiavajte medzi sebou odstup minimálne 5 metrov. Šírka ani iné parametre pumptracku nie sú vhodné na predbiehanie sa osôb jazdiacich na dráhe súčasne.

•             ZASTAVENIE a OTÁČANIE: Zastaviť sa a otáčať je dovolené iba na označených miestach určených na tento účel a po vhodnom upozornení ostatných jazdcov.

O Redakcia

Pozri aj

Zdieľané mestské elektrobicykle sú pripravené na ďalšiu sezónu. Zdroj: Mesto Trnava

Elektrobicykle opäť oživia Trnavu: Štartuje nová sezóna bikesharingu

S príchodom prvého marcového pondelka, presnejšie 4. marca 2024, sa Trnava opäť rozžiari žltozelenými farbami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *