MFK Zemplín Michalovce - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:0 Zdroj: DAC Dunajská Streda

DAC vstúpil do Niké ligy remízou v Michalovciach

Futbalisti DAC Dunajská Streda vstúpili do novej sezóny najvyššej futbalovej súťaže Niké ligy remízou, keď sa s domácimi Michalovcami rozišli zmierlivo po bezgólovom priebehu.

Futbalisti zo Žitného ostrova sa víťazstva nedočkali ani napriek tomu, že loptu na kopačkách držali až 76 percent hracieho času.

Oproti poslednému stretnutiu, ktoré odohrali v gruzínskom Gori, spravil tréner Adrian Guľa štyri zmeny v základnej zostave. Mimo nej sa ocitli Kaša, Pinto, Ramadan aj Kalmár a namiesto nich dostali dôveru Brunetti, Mendez, Vitális a Gavrić.

MFK Zemplín Michalovce – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:0

Žlté karty: 74. Trusa, 87. Csinger, rozhodovali: Gemzický – Straka, Hrmo, 1374 divákov. Štatistiky: držanie lopty: 24% – 76%, strely: na bránu 1:4, mimo 2:10, rohy: 2:7.

Michalovce: Száraz – Magda, Vaško, Marjanović, Volanakis – Shimamura, Bednár – Danko (63. Steinhübel), Žofčák (K) (90+6 Adekunle), Marcin – Pavúk (90+2 Musák)

DAC: Petráš – Andzouana, Risvanis (46. Csinger), Brunetti, Mendez – Vitális (61. Ramadan), Dimun (79. Herc), Káčer (K) (90. Záhradník) – Trusa, Krstović, Gavrić (79. Kalmár)

1. polčas

Od úvodného hvizdu hýrili hostia aktivitou a k prvej vážnejšej šanci sa dostali v 8. minúte. Mendezov center nedokázal odpratať do bezpečia Bednár, a vo veľkej príležitosti sa objavil Trusa. Száraz v bránke bol však dostatočne pozorný. O tri minúty už zakončoval autor predošlého centra Mendez, ale domáceho gólmana ani on neprekvapil. Následne sa po peknej individuálnej akcii dostal k strele Gavrić, jeho prízemný pokus však Száraz pokryl.

DAC Mal aj naďalej prevahu a v 19. minúte zakončil z vnútra šestnástky Krstović. Jeho tečovaný pokus len tesne minul pravú žrď. Ukázali sa aj domáci, ale po rohu z 23. minúty a Vaškovej hlavičke sa Petráš nezapotil. Prvýkrát vážnejšie pohrozili Michalovce v 38. minúte. Marcin dokázal nacentrovať na Žofčákovu hlavu ale domáci kapitán z výbornej pozície mieril len do pripravených rukavíc Petráša.

MFK Zemplín Michalovce – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:0 Zdroj: DAC Dunajská Streda

2. polčas

Druhý polčas sa začal s jednou zmenou. Risvanis skončil pre zranenie a na jeho mieste nastúpil Csinger, pre ktorého sa jednalo o premiéru v dunajskostredskom drese. Aj v druhej polovici stretnutia pokračovali v aktivite hostia.

Trusa v 52. minúte našiel z pravého krídla Gavrića, ktorý z vnútra šestnástky z dobrej pozície prestrelil. Zaujímavejšia situácia nastala až v 71. minúte, kedy Krstovićova strela spoza šestnástky bola vytlačená na roh a následne Ramadanov pokus bol zablokovaný. O sedem minút sa Gavrić dostal k lopte po strele Krstovića, ale v dobrej pozícii nemieril presne.

V 84. minúte bol blízko ku gólu Krstović. Loptu dostal do šestnástky, kde tvrdo vypálil, no strela mierila tesne nad. V 90. minúte sa Ramadan šikovne uvoľnil popri Steinhübelovi, dostal sa aj k dobrej strele, ale asi o meter minul priestor troch žrdí. V štvrtej nadstavenej minúte to vyskúšal aj Mendez, ale strelou vedľa nenarobil prácu Szárazovi. Gól si pýtala akcia hostí z piatej nadstavenej minúty. Kalmár štipľavým pokusom opečiatkoval ľavú žrď, lopta sa odrazila do brankára a následne skončila mimo ihriska.

Po premiérovom kole Niké ligy čaká najbližšie na hráčov Dunajskej Stredy prvý ligový domáci zápas v sezóne. V ňom 5. augusta o 18:00 h privítajú nováčika z Košíc.

Hlasy po zápase

Adrian Guľa, DAC: „Remíza je pre nás málo. Naše ambície sú vyššie. Napriek optickej aj hernej prevahe sme pri bránení súpera nemali veľa šancí, ale prišli. Bol však cítiť tieň z pohárového zápasu, a to musíme okamžite vyriešiť. Domáci poctivo bránili a z tých možností, čo sme mali, tak očakávam, že budeme produktívnejší. Chýbajúca ľahkosť a kľud vo finálnej fáze nás stáli víťazstvo. Preto máme len remízu, čo je málo pre nás aj pre fanúšikov. Ďakujem však za ich podporu, pri mužstve boli od prvej do poslednej minúty. Veríme, že vytrvalosťou finálnu fázu zlomíme. Najbližšie nastúpiem doma proti Košiciam a tam potrebujeme ísť za víťazstvom. Gratulujem domácim k obetavému výkonu.

Marek Petruš, Michalovce: „Vážime si bod, pretože sme hrali proti veľmi silnému súperovi. Vedeli sme, že budeme skoro celý čas na vlastnej polovici ihriska. Smerom dopredu nám nevyšli niektoré veci, ktoré sme si plánovali. Na druhej strane nás teší defenzíva mužstva, každý išiel v obetavosti na hranicu svojich možností. Dnes si musíme bod veľmi vážiť, lebo súper bol fakt kvalitný a náš káder ešte nie je úplne kompletný. Do zápasu sme šli s hráčmi, s ktorými sa nám nedarili urobiť výsledky v prípravných zápasoch. Som spokojný a ďakujem chlapcom za obetavý výkon.

O Redakcia

Pozri aj

Do Združenia miest a obcí Slovenska vstúpila Dunajská Streda

Do Združenia miest a obcí Slovenska vstúpilo ďalšie významné mesto – Dunajská Streda, ktoré posilní …