MŠK Žilina - FC DAC 1904 Dunajská Streda 5:1 (3:1) Zdroj: MŠK Žilina

DAC sa vrátil zo Žiliny s päťgólovou nádielkou

DAC Dunajská Streda podľahol pod Dubňom FK Žilina po bitke, v ktorej sa už od 13. minúty museli hostia vysporiadať s vylúčením Filipa Kašu. Napriek snahe zmeniť výsledkový stav zápasu, DAC nezvládla postaviť sa do cesty jasne dominujúcim Žilinčanom, ktorí dokázali nastrieľať až päť gólov.

MŠK Žilina – FC DAC 1904 Dunajská Streda 5:1 (3:1)

Góly: 15. Jambor, 29. Leitner, 41. Ďuriš, 62. Rusnák, 73. Ďuriš – 20. Csinger

Rozhodovali: Kráľovič – Pozor, Jekkel, 2 562 divákov, ŽK: 65. Leitner, 75. Javorček – 17. Borbély (asistent trénera), 33. Trusa, 84. Herc, ČK: 13. Kaša

MŠK Žilina: Belko – Leitner, Minárik, Ndjeungoue – Rusnák (63. Javorček), Adang (63. Sauer), Gidi (81. Kopas), Bari – Ďuriš, Bile (74. Iľko), Jambor (81. Essomba).

DAC Dunajská Streda: Popović – Pinto (46. Mendez), Kaša, Csinger, Andzouana – Káčer, Dimun, Čermák (34. Brunetti) – Trusa (79. Veselovský), Goure (66. Niarchos), Ramadan (46. Herc)

Tréner DAC Adrián Guľa spravil oproti poslednému ligovému zápasu iba jednu zmenu v základnej zostave, keď nútene dôsledkom zranenia Gavrića poslal do hry Čermáka. Zápas sa ale komplikoval už v 13. minúte, kedy bol vylúčený za ruku Kaša. Z pokutového kopu potom skóroval Jambor. Napriek tomu DAC nezložila zbrane a už v 20. minúte sa im podarilo vyrovnať. Po rohu Ramadana skóroval Csinger, pre ktorého to bol premiérový gól v drese DAC. Žilina však využila svoju početnú výhodu a v 29. minúte sa dostala opäť do vedenia. K lopte sa dostal Leitner a poslal ju za chrbát Popovića. Zmena v zostave DAC na výsledku nepomohla a už o sedem minút bolo skóre 3:1 pre Žilinu.

Po prestávke sa DAC snažil o zvrat, ale napriek nadviazaniu na aktivitu z konca prvého polčasu, sa mu to nepodarilo. Žilina pridala ďalšie dva góly a zápas skončil v ich prospech 5:1. DAC po prehre klesol na 7. miesto.

Už v stredu 25. októbra sa v rámci Slovnaft Cupu stretne so Sninou a v ligovom zápase privíta v sobotu Michalovce.

MŠK Žilina – FC DAC 1904 Dunajská Streda 5:1 (3:1) Zdroj: MŠK Žilina

Hlasy po zápase

Jaroslav Hynek, Žilina: „Čakali sme veľmi náročný zápas, aj keď DAC má veľa zmien a súhra im zatiaľ škrípe. Vyrovnávajúci gól ukázal, že DAC má silné mužstvo a silných hráčov. Do polčasu sa nám však podarilo streliť ešte dva góly. Proti takému skúsenému mužstvu sme ešte nikdy nehrali v početnej presile. Bola tam určitá nervozita, ale dokázali sme pritlačiť a boli sme efektívni, takže záver bol pre nás jednoduchý. DAC hral v niektorých pasážach dobre, ale nám sa darilo navyšovať náskok a dohrať v pokoji. Súhlasím, že naše víťazstvo je zaslúžené a že zápas ovplyvnila červená karta.

Adrian Guľa, DAC: „Škoda tohto zápasu, z pohľadu výsledku mu významne ublížila červená karta v úvode. Náš plán sa dvojitým trestom – vylúčením a penaltou – veľmi rýchlo zbúral. Chalani dobre zareagovali, po štandardke sme vyrovnali, no bohužiaľ sme do konca polčasu dostali dva zbytočné góly. Jeden spoza šestnástky a druhý zo štandardnej situácie. Bez ohľadu na vylúčenie to bola chyba. V druhom polčase sme zmenili rozostavenie, vstup bol solídny a mali sme aj šance. Trusa mal veľkú možnosť, potom aj Brunetti a Goure. Prípadným kontaktným gólom sme mohli zápas zdramatizovať. Potom však boli domáci efektívni a rozhodli zápas. Bolo cítiť, že sme hrali 80 minút v početnej nevýhode. Prehra je krutá, ale domáci vyhrali zaslúžene.

O Redakcia

Pozri aj

Do Združenia miest a obcí Slovenska vstúpila Dunajská Streda

Do Združenia miest a obcí Slovenska vstúpilo ďalšie významné mesto – Dunajská Streda, ktoré posilní …