Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Cyklobus po cestách Záhoria

V Bratislavskom kraji premávajú obľúbené cyklobusy – regionálne autobusy ARRIVA vybavené nosičmi bicyklov.

Aj skupiny cestujúcich s bicyklami tak môžu počas víkendov navštíviť obľúbené destinácie na Záhorí, od Vysokej pri Morave a Suchohradu až po Borský Svätý Jur a Bílkove Humence.

Službu zabezpečuje dopravca ARRIVA Mobility Solutions v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom, ako objednávateľom verejnej dopravy, v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK).

Víkendová preprava až 6 bicyklov

Rozšírená víkendová preprava až 6 bicyklov cyklobusmi na trasách vybraných regionálnych autobusových spojov v Bratislavskom kraji dopĺňa štandardnú možnosť prepravy max. dvoch bicyklov v priestore vyhradenom pre kočíky alebo invalidné vozíky na všetkých regionálnych spojoch, ktorá je počas sobôt, nedieľ a sviatkov bez časového obmedzenia. Za prepravu jedného bicykla zaplatí cestujúci 0,45 €. Ak podmienky v autobuse neumožňujú bezpečnú prepravu bicykla, vodič autobusu môže prepravu odmietnuť. Podrobné informácie o podmienkach prepravy bicyklov nájdu cestujúci v prepravnom poriadku IDS BK.

„Kombinované cestovanie autobusom a bicyklom je pozitívnym trendom, ktorého obľuba medzi našimi cestujúcimi postupne rastie nielen v Bratislavskom kraji. Očakávame, že ponuka víkendových regionálnych spojov vybavených cyklonosičmi, ktorú ARRIVA ponúkla svojim cestujúcim v minulom roku, si počas nadchádzajúcej sezóny nájde nových fanúšikov a preto sme rozšírili počet autobusov s touto doplnkovou výbavou,“ povedal Peter Stach, hovorca spoločností ARRIVA na Slovensku.

Cyklobusmi s cyklonosičmi po Záhorí

Preprava bicykla na spojoch obsluhovaných autobusmi s cyklonosičom je bez rezervácie a do vyčerpania kapacity. Cyklobusy vybavené cyklonosičmi premávajú počas víkendov a sviatkov na spojoch označených piktogramom bicykla na týchto linkách:

Linka 219 Bratislava – Stupava – Borinka

Linka 240 Malacky – Záhorská Ves – Vysoká pri Morave

Linka 250 Bratislava – Stupava – Záhorská Ves – Suchohrad                                                                                                                     

Linka 275 Malacky – Moravský Svätý Ján – Borský Svätý Jur

Linka 277 Malacky – Lakšárska Nová Ves – Bílkove Humence

Cyklovýlety pre celú rodinu

Vďaka väčšej prepravnej kapacite sa môžu počas víkendov odviezť autobusom na cyklovýlet aj rodiny s deťmi. Na jeden denný cestovný lístok v Bratislavskom kraji môžu pritom cestovať cez víkendy, sviatky a dni pracovného pokoja až dvaja dospelí a tri deti. S držiteľom základného (nezľavneného) denného cestovného lístka tak môže cestovať aj ďalšia dospelá osoba a až 3 deti vo veku do 18 rokov. Podmienkou je, že v skupine cestujúcich je minimálne 1 dospelý a 1 dieťa. Počas platnosti lístka môžu neobmedzene prestupovať a kombinovať dopravné prostriedky (MHD, regionálny spoj, vlak) na území, pre ktoré je lístok zakúpený.

Denný cestovný lístok pre dospelých s deťmi platí nielen na linkách spoločnosti ARRIVA, ale na všetkých linkách dopravcov zapojených do systému IDS BK. Ak sa rodina rozhodne počas voľných dní cestovať po celom území Bratislavského kraja, zaplatí za cestovanie len 6,90 EUR za 24 hodín. Denný cestovný lístok je k dispozícii v papierovej alebo v elektronickej podobe, pričom elektronický lístok je výhodnejší. Papierový denný cestovný lístok si môžu cestujúci zakúpiť priamo u vodiča autobusu, jeho elektronickú verziu získajú cez e-shop alebo mobilnú aplikáciu IDS BK. V cene lístka nie je zahrnutý poplatok za prepravu bicykla.

Ministerstvo dopravy SR a OOCR Záhorie mix

O Redakcia

Pozri aj

Arriva Trnava - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček

TTSK: Zmena regionálnej dopravy

Arriva v TTSK: Počas jarných prázdnin bude regionálna autobusová doprava v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) a mestská autobusová …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *