Cyklistika v Trnave. Autor: Vladimír Miček
Cyklistika v Trnave. Autor: Vladimír Miček

Cyklistika v Trnave na vzostupe: 11% nárast v roku 2023

Cyklistika v Trnave je na vzostupe, čo potvrdzujú aj čísla. Trnavčania si v roku 2023 obľúbili bicykel ako dopravný prostriedok oveľa viac než kedykoľvek predtým.

Zdravý životný štýl na dvoch kolesách

Počet prejazdov na bicykli vzrástol vo veľmi krátkom čase o 11% v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Tento údaj jasne signalizuje, že cyklistika sa stáva nielen preferovaným spôsobom prepravy, ale aj životným štýlom, ktorý v Trnave naberá na obľúbenosti.

Analytický pohľad na cyklistický rozvoj

Podkladom pre tieto optimistické správy sú dáta získané pomocou sčítačov, ktoré sú rozmiesťované na rôznych strategických miestach v meste. „Vďaka nim môžeme pravidelne vyhodnocovať a porovnávať počet prejazdov. Na zabezpečenie relevantnosti porovnania sme sa zamerali na obdobie od 1. januára do 30. novembra v rokoch 2022 a 2023. Zohľadnili sme len tie sčítače, ktoré boli aktívne v oboch sledovaných rokoch,“ uviedlo mesto.

Mesto sa zaväzuje k podpore cyklistiky

Trnava je mesto, ktoré rozumie potrebám svojich obyvateľov a usiluje sa o poskytovanie kvalitných alternatív prepravy. Sme hrdí na to, že mesto podporuje nielen cyklistov, ale aj peších, vodičov a cestujúcich mestskou hromadnou dopravou,“ doplnilo mesto.

Ako ďalej spresnilo, jednou z kľúčových iniciatív je budovanie cyklochodníkov, ktoré sú financované prevažne z eurofondov, čo je súčasťou širšieho plánu na podporu udržateľnej mobility.

Cyklistika v Trnave. Autor: Vladimír Miček
Cyklistika v Trnave. Autor: Vladimír Miček

Pozitívne čísla v kontexte

Konkrétne čísla hovoria samy za seba. V roku 2022 bolo zaznamenaných 1 900 351 prejazdov na bicykli, zatiaľ čo v roku 2023 tento počet stúpol na 2 109 752 prejazdov. Tento výrazný nárast o 11% je dôkazom, že Trnava je na správnej ceste k zdravšiemu a ekologickejšiemu spôsobu života svojich obyvateľov.

Podľa vyššie spomínaných čísiel je zrejmé, že cyklistika v Trnave neustále posilňuje svoju pozíciu a stáva sa súčasťou každodenného života.

Cyklistika v Trnave na vzostupe: 11% nárast v roku 2023. Zdroj: Mesto Trnava
Cyklistika v Trnave na vzostupe: 11% nárast v roku 2023. Zdroj: Mesto Trnava

O Redakcia

Pozri aj

Popolcová streda začiatok pôstu aj Valentín

Popolcová streda alebo škaredá streda v roku 2024 pripadá na 14. február Deň svätého Valentína …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *