Falošné elektronické cigarety Zdroj: Colný úrad Trnava
Falošné elektronické cigarety Zdroj: Colný úrad Trnava

Colný úrad upozorňuje na falošné elektronické cigarety

V rukách príslušníkov finančnej správy z Colného úradu Trnava skončili falzifikáty jednorazových elektronických cigariet poprednej svetovej značky. TTkraj.sk o tom informovala hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Zlochová.

Ako doplnila, odhalili ich počas kontroly v jednej z predajní rozličného tovaru. Napodobeniny takéhoto druhu tovaru môžu predstavovať vážne zdravotné riziká.

Na elektronické cigarety narazili počas kontroly

Trnavskí príslušníci finančnej správy zo Stanice Colného úradu Veľký Meder v uplynulých dňoch vykonávali na rôznych predajných miestach v rámci Trnavského kraja kontroly zamerané na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice a predpisov o duševnom vlastníctve na domácom trhu.

Počas nich vykonali kontrolu aj v jednej z predajní rozličného tovaru v Šamoríne. Najskôr hliadka vykonala v predajni kontrolný nákup, pričom tržbu za tento kontrolný nákup jej majiteľ bez zbytočného odkladu po jej prijatí nezaevidoval v pokladnici, za čo mu bola uložená pokuta 330 eur,“ uviedla Zlochová.

V predajni našli 524 kusov elektronických cigariet

Následne kontrolou dodržiavania predpisov o duševnom vlastníctve odhalili v tejto predajni 524 kusov jednorazových elektronických cigariet, pri ktorých vzhľadom na ich nízku predajnú cenu vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva. Škoda, ktorá by vznikla predajom týchto falzifikátov na trhu ako originálnych výrobkov, bola predbežne vyčíslená na 9 250 eur.

Napodobeniny môžu predstavovať zdravotné riziká

Finančná správa opakovane upozorňuje verejnosť, že napodobeniny takéhoto druhu tovaru môžu predstavovať vážne zdravotné riziká. Na ich výrobu sa používajú nekvalitné materiály alebo ich lacné náhrady. Náplne v nich môžu obsahovať nielen rôzne množstvá nikotínu, ale aj iné škodlivé látky. Výrobky nie sú spoľahlivo testované a neprechádzajú žiadnou certifikovanou kontrolou,“ varuje hovorkyňa Colného úradu Trnava.

Falošné elektronické cigarety Zdroj: Colný úrad Trnava
Falošné elektronické cigarety Zdroj: Colný úrad Trnava

O Redakcia

Pozri aj

Pri požiari stroja v Šamoríne sa zachraňoval aj kôň 

V pondelok 27. novembra 2023 pred 12-tou hodinou prišlo k požiaru mobilného pracovného stroja – čelného …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *