Colná správa odhalila porušenie zákona v pohostinstve pri Hlohovci

Trnavskí príslušníci finančnej správy z Colného úradu Trnava v rámci svojich kontrolných aktivít objavili v jednom z pohostinstiev v okolí Hlohovca dve porušenia zákona. Majiteľovi pohostinstva sa tak môže kvôli týmto prešľapom pritrafiť pokuta v hodnote až 3 300 eur. Informovala o tom hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Zlochová.

Kontrolný nákup odhalil prvý prešľap

Kontrolný nákup v pohostinstve prekryl prvý nedostatok, keď majiteľ nezaevidoval tržbu za tento nákup v pokladnici, ako to vyžaduje zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Toto porušenie zákona môže byť potrestané pokutou v rozmedzí 330 až 3 300 eur.

Nelegálne cigarety pod pultom a v sklade

Následná kontrola dodržiavania zákonov o spotrebnej dani z tabakových výrobkov a alkoholických nápojov odhalila ďalšie porušenie. Trnavskí príslušníci finančnej správy našli pod predajným pultom a v skladových priestoroch rôzne druhy cigariet bez označenia platnou kontrolnou známkou.

Celkový počet nelegálnych cigariet dosiahol 1 364 kusov. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov sa tak predbežne vyčíslil na viac ako 3 700 eur,“ uviedla Zlochová.

Prípad prešiel do rúk vyšetrovateľov

Vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru, bol prípad odovzdaný vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy. „Trnavskí príslušníci finančnej správy tak urobili ďalší krok smerom k dodržiavania zákonov a ochrane spotrebiteľov pred nelegálnym tovarom,“ doplnila hovorkyňa colníkov.

Colná správa odhalila porušenie zákona v pohostinstve pri Hlohovci. Zdroj: Colný úrad Trnava
Colná správa odhalila porušenie zákona v pohostinstve pri Hlohovci. Zdroj: Colný úrad Trnava

Pozri aj

Vianočný čas v Hlohovci: Sviatočné podujatia pre všetkých. Zdroj: Mesto Hlohovec

Vianočný čas v Hlohovci: Sviatočné podujatia pre všetkých

Ako každý rok, aj tento december sa Hlohovec rozžiari vianočným čarom. Občanov a návštevníkov mesta …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *