Časť ulice pri trnavskej nemocnici bude pre autá neprejazdná. Zdroj: Mesto Trnava
Časť ulice pri trnavskej nemocnici bude pre autá neprejazdná. Zdroj: Mesto Trnava

Časť ulice pri trnavskej nemocnici bude pre autá neprejazdná

Mesto Trnava, v záujme upokojenia intenzity dopravy v okolí nemocnice, vyhovie žiadosti Fakultnej nemocnice Trnava a dopravného inšpektorátu policajného zboru v Trnave a zmení dopravný režim na ulici Andreja Žarnova.

Fakultná nemocnica v Trnave v spolupráci s okresným dopravným inšpektorátom oslovili mesto Trnava so žiadosťou o obmedzenie prejazdu automobilov, ktoré ulicu využívajú najmä na skrátenie trasy a ktorých cesta nekončí v nemocnici.

Zastavením dopravy na úseku dlhom približne 50 metrov dôjde k zníženiu jej intenzity v okolí vjazdu do areálu zdravotníckeho zariadenia. Zároveň príde k upokojeniu dopravnej situácie a zvýšeniu bezpečnosti pre všetkých účastníkov premávky na tomto frekventovanom úseku. Bariéru pre autá budú tvoriť mobilné kvetináče so vzrastlou zeleňou a niekoľko lavičiek. Tie pretransformujú tento verejný priestor na pokojnejšiu zónu. Oživia ho kríky a stromy ako jasene, javory či muchovníky.

mobilná zeleň na A. Žarnova

Nemocnici zmena v organizácii dopravy pomôže. „Dopravná situácia na ulici Andreja Žarnova si vyžaduje určité obmedzenia. Nemocnica žiada na tejto ulici obmedzenia z dôvodu, že chceme vyriešiť problém s prístupom sanitiek k nám. Ďalším dôvodom je bezpečnosť pacientov, ktorí prechádzajú z areálu nemocnice do Pavilón chirurgických disciplín,“ uviedol riaditeľ nemocnice Vladislav Šrojta.

Časť ulice pri trnavskej nemocnici bude pre autá neprejazdná. Zdroj: Mesto Trnava
Časť ulice pri trnavskej nemocnici bude pre autá neprejazdná. Zdroj: Mesto Trnava

Zmena spočíva v zaslepení ulice Andreja Žarnova v úseku južne od vjazdu do nemocnice po Záhradnícku ulicu. Záhradníckou ulicou (prvý vjazd od kruhového objazdu na ulicu Tamaškovičova) sa bude možné dostať iba k južnej vetve ulice Andreja Žarnova. Pre vjazd do nemocnice bude slúžiť druhý vjazd na Žarnovu ulicu, vedúci okolo urgentného príjmu. Tento vjazd bude slúžiť aj vozidlám smerujúcim na ulicu Kollárova. 

O Redakcia

Pozri aj

Zdieľané mestské elektrobicykle sú pripravené na ďalšiu sezónu. Zdroj: Mesto Trnava

Elektrobicykle opäť oživia Trnavu: Štartuje nová sezóna bikesharingu

S príchodom prvého marcového pondelka, presnejšie 4. marca 2024, sa Trnava opäť rozžiari žltozelenými farbami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *