Ilustračné foto Zdroj: Pixabay
Ilustračné foto Zdroj: Pixabay

Alarmujúce čísla z Trnavského kraja: Nárast alkoholu za volantom

Nedávne štatistiky poukázali na znepokojujúci trend v Trnavskom kraji, kde vodiči pred jazdou s autom výrazne zvýšili spotrebu alkoholu. Uplynulý týždeň policajti zaznamenali značný nárast počtu opitých vodičov.

Zvýšené kontroly a počty opitých vodičov

V uplynulom týždni policajti vykonali 3592 dychových skúšok, čo je o 320 viac než v predchádzajúcom období. Z tohto počtu bolo až 26 skúšok s pozitívnym výsledkom, čo predstavuje nárast o 11 prípadov. Z týchto prípadov bolo 16 vodičov, čo je o 10 viac ako v minulom týždni, a 10 cyklistov, čo je o jedného viac. Alarmujúcich je 11 prípadov, kedy vodiči mali v krvi viac ako jedno promile alkoholu, čo je o 7 viac než v minulom týždni.

Dopravná situácia v kraji

Počas 50. týždňa bolo na cestách Trnavského kraja evidovaných 43 škodových udalostí, čo je o 10 menej než v predchádzajúcom. Na druhej strane však došlo k nárastu dopravných nehôd o 16 prípadov, celkovo ich bolo 41. Tragickým vrcholom bol piatkový podvečer, kedy sa stala zrážka dodávky s kamiónom v okrese Galanta, pri ktorej prišli o život obaja vodiči.

Zranenia a nehody súvisiace s alkoholom

Našťastie, v porovnaní s minulým týždňom nedošlo k žiadnym ťažkým zraneniam. Ľahké zranenia utrpelo 15 osôb, čo je o 3 menej. Pri šiestich dopravných nehodách bol prítomný alkohol, čo je o dve nehody viac než v predchádzajúcom týždni.

Ilustračné foto Zdroj: Pixabay
Ilustračné foto Zdroj: Pixabay

Výzva k zodpovednosti

Tento vývoj je znepokojujúci a výzva k vodičom smeruje k zvýšenej zodpovednosti za volantom. Polícia bude pokračovať v intenzívnych kontrolách a bude prísne postupovať proti tým, ktorí ohrozujú seba a iných účastníkov cestnej premávky pod vplyvom alkoholu. Bezpečnosť na cestách je spoločnou zodpovednosťou a každý by mal prispieť k jej zabezpečeniu.

Alarmujúce čísla z Trnavského kraja: Nárast alkoholu za volantom. Zdroj: KR PZ Trnava
Alarmujúce čísla z Trnavského kraja: Nárast alkoholu za volantom. Zdroj: KR PZ Trnava

O Redakcia

Pozri aj

Zdieľané mestské elektrobicykle sú pripravené na ďalšiu sezónu. Zdroj: Mesto Trnava

Elektrobicykle opäť oživia Trnavu: Štartuje nová sezóna bikesharingu

S príchodom prvého marcového pondelka, presnejšie 4. marca 2024, sa Trnava opäť rozžiari žltozelenými farbami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *