Tragický pád lietadla s posádkou pri mestskej časti Senice – Čáčov zdroj: FB Senica info
Tragický pád lietadla s posádkou pri mestskej časti Senice – Čáčov zdroj: FB Senica info

Zrútilo sa lietadlo s posádkou pri Čáčove

Pád ultra ľahkého lietadla s posádkou dnes podvečer (1.10.2023) pri Čáčove – mestská časť Senice, pre redakciu NaZahori.sk potvrdila krajská hovorkyňa polície Mária Linkešová.

“Polícia prijala z linky 112 o 18.33 h informáciu o páde ultra ľahkého lietadla v meste Senica, časť Čáčov, mimo obývanej časti mesta. Na miesto udalosti sme okamžite vyslali najbližšie hliadky, ktoré preverujú prvotné informácie, stav posádky aj okolnosti, za ktorých došlo k jeho zrúteniu,” doplnila pre NaZahori.sk Linkešová.

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR prijalo na tiesňovú linku informáciu o páde malého lietadla. Na miesto vyslali ambulanciu rýchlej lekárskej pomoci (RLP). Záchranári žiaľ na mieste zistili u dvoch osôb zranenia nezlučiteľné so životom.

Lietadlo predvádzalo akrobatické manévre a pilot mal stratiť kontrolu nad riadením. Lietadlo má patriť firme herca a moderátora Daniela Dangla, uvádza dostupný zdroj Dopravného úradu. „Prepáčte, nie som momentálne v stave sa k tomu vyjadrovať,“ uviedol pre TVNOVINY.sk

O Angelika Mičeková

Pozri aj

Aktualizované protest: Rozsiahle dopravné obmedzenia v TT kraji

Protest farmárov prehľad presunov: V súvislosti s ohlásenými zhromaždeniami poľnohospodárov a farmárov polícia Trnavského kraja …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *